Nadační fond VEOLIA - minigrant

26. 9. 2022

Zvyšujeme bezpečnost dětí

TJ Sokol Holubice obdržel minigrant od Nadačního fondu VEOLIA na realizaci projektu Bezpečné fotbalové branky pro mládež. Cílem projektu je zajištění ochrany zdraví dětí hrající fotbal proti nahodilému převrácení branek a případnému poškození zdraví. Děti se rádi houpou na přenosné brankové konstrukci, která je ovšem při větší hmotnosti dítěte náchylná k překlopení a následky mohou být mnohdy pro dítě fatální.

Na základě projektu fotbalový oddíl TJ Sokol Holubice pořídil 2 ks celosvařených branek 5x2m s integrovanou zátěží zajištující bezpečnost branky proti převracení pro žákovské kategorie. Zároveň je zde zvýšená ochrana při manipulaci s brankami v rámci přesunu pomocí koleček, kdy při klasickém ručním přenášení dochází často k zakopnutí a úrazu padají brankou.

veolia.jpg